A shichinin misaki hét nyugtalan szellem legendás csoportja, amelyek Shikoku és Nyugat-Japán tájait kísértik, különösen vizek közelében, például partvonalak és folyópartok mellett. Aki találkozik velük, nem ússza meg ép bőrrel.
Megjelenés és találkozások
A shichinin misaki-kkal mindig hét szellemből álló csoportként találkozunk. Megjelenésük gyakran katasztrófát jelez, és akik találkoznak velük, általában nem sokkal később titokzatos és halálos lázzal betegszenek meg. Ezek a szerencsétlen áldozatok nem egyszerűen meghalnak, hanem a létező hét szellem egyikét helyettesítik, állandósítva a halál körforgását. A lecserélt szellem állítólag végre békét talál, esetleg eléri a megvilágosodást, de a csoport létszáma soha nem változik. Állandó hetes marad.
Eredetek és értelmezések
A „misaki” (御先) szó többrétegű jelentést hordoz, amelyek közül az egyik azokra vonatkozik, akik nemesi vagy vallási körmenetben haladnak előre, és gyakran tekintik őket vezetőnek vagy védelmezőnek. Leírhatja az isteni állatokat is, például rókákat, hollókat vagy majmokat, amelyek hírvivőként szolgáltak a magasabb szellemek számára. Ezenkívül a misaki kifejezést olyan szellemekre használják, akik természetellenes halált haltak, és szellemként képesek befolyásolni vagy ártani az élőknek. A misaki (岬) másik értelmezése földrajzi, jelentése „fok” vagy „félsziget”, ami magyarázatot adhat arra, hogy miért látják ezeket a szellemeket olyan gyakran a föld és a víz határvidékén.
Ahogy kezdődött
Különféle elméletek léteznek arról, hogyan kezdődött a halál körforgása. A víz közelében való gyakori megjelenésük miatt sokan úgy gondolják, hogy a shichinin misaki a vízbefulladás áldozatainak szelleme. Egyes feltételezések szerint ők a taira katonák bosszúálló szellemei, akik egy vaddisznócsapdában pusztultak el, miközben ellenségeik elől menekültek a Genpei háború alatt. Egy másik elmélet hét gonosz paphoz köti a származásukat, akiket az általuk kínzott városlakók gyilkoltak meg. Egy másik történet azt sugallja, hogy hét zarándoknő szellemei lehetnek, akiket egy hajó fedélzetéről ledobtak és megfulladtak a tengerben.
Kira Chikazane és megtartói tragikus története
A shichinin misakihoz kapcsolódó legismertebb történet Tōsa tartományból (a mai Kōchi prefektúra) származik a Sengoku-korszakból. A történet középpontjában Kira Chikazane, a Chōsokabe Motochika, a nagyhatalmú daimyō vezető őre és unokaöccse áll. A Chōsokabe klánon belüli utódlási válság idején Chikazane szembeszállt urával, Motochikával, és végül szeppuku (rituális öngyilkosság) elkövetésére kényszerítették. Halálát követően Chikazane hét hűséges kísérői is életüket vesztették, hasonló módon.
E tragikus események után furcsa és hátborzongató események kezdtek történni Chikazane és kísérői sírjai közelében, amiért nyugtalan lelküket okolták. Motochika úr, akit zavartak a kísértetjárásokról szóló jelentések, rituálékat hajtott végre a szellemek megnyugtatására, és még Chikazanénak szentelt szentélyt is épített, amelyet Kira szentélyként ismernek, és amely ma is áll Kōchi városában. Motochika erőfeszítései ellenére a shichinin misaki bosszúját nem tudták elfojtani, jelenlétük továbbra is megmaradt.
A kísérteties örökség
A shichinin misaki legendája a mai napig fennmaradt Shikokuban és Nyugat-Japánban, különösen Kōchi városában, ahol örökségük életben marad a furcsa események, például közlekedési balesetek és rejtélyes halálesetek történetei révén. Ezek közül sok ezeknek a nyughatatlan szellemeknek a hatásának tulajdonítható, akiknek halálának és helyettesítésének ciklusa folytatódik, megőrizve örök hétből álló csoportjukat.
A shichinin misaki Japán gazdag folklórjának dermesztő emlékeztetője, a bosszúállás, a természetfeletti és a halál örökös következményei témáiban.
Omiyage World japán webáruház
Kezdőlap – Arigato Apartman
Seo versenyelőny online marketing-seo- tartalomgyártás (contentcobrand.com)