004369911060985

Egyéni utazásodat tervezed Japánba? Íme néhány tipp!

Miután szinte egyedül fedeztem fel Japánt azalatt a 2 év alatt, amíg kint éltem, összegyűjtöttem néhány olyan információt, amelyeket bárcsak tudtam volna, mielőtt elindultam.

Ha most készülsz először ellátogatni Japánba, ezek az infók segíthetnek az elindulásban:

Internet/Telefon

SIM kártya

SIM-kártyák vagy eSIM-csomagok: Ha saját mobilodat szeretnéd használni, fontold meg a csak adatforgalmat biztosító SIM-kártya vagy eSIM-csomag beszerzését. Árban szerintem ez éri meg a legjobban, de fontos, hogy nem minden készülék alkalmas rá. Mielőtt megveszed, érdemes ellenőrizni (pl. kártyafüggetlen).

Turista vagy látogató, akinek nincs lakcíme Japánban, nem kaphat hanghívásra alkalmas SIM-kártyát. Vásárolhat azonban csak adatforgalmi kártyát a nagy japán szolgáltatók egyikétől, ezek pl.: az NTT DoCoMo, au (KDDI), SoftBank vagy Y!Mobile.

A letöltési sebesség maximum 150 Mbps. A különböző szolgáltatók különböző mennyiségű adatot kínálnak, és a tartózkodás hosszától függően 7, 14, 30 vagy 45+ napos kártyát is választhatunk. Elég kedvező áraik vannak.

A SIM-kártyákat a repülőtéren, a nagyobb elektronikai üzletekben és még néhány kisboltban is meg lehet vásárolni. Szerintem érdemes rögtön a reptéren beszerezni.

SIM-kártya vásárlása előtt feltétlenül ellenőrizd az eszköz kompatibilitását, mert nem adnak visszatérítést, ha az eszköz nem támogatott. A tapasztalatom az, hogy a net Japánban lassú és függ attól, hogy éppen hol vagyunk. A legkeresettebb feltöltőkártyás kártyák az IIJmio (Prepaid SIM) és a Docomo-tól, vagy a Japan eSIM (KDDI/ Softbank). 20 USD körüli összegre lehet számolni, csomagtól és naptól függően lehet kicsit több vagy kevesebb.

A neten beszerezhető eSIM kártya szintén jó választás, pl. az UBIGI oldalon, de fontos, hogy erre kompatibilis készülék kell. (Erről előre tájékozódj a honlapjukon, hogy alkalmas-e a készüléked). Japánra szuper ajánlatuk van 17 USD körüli összgért. Telefonálni nem tudsz vele, de internet hibátlanul működik. Hasonló oldal a ByteSim oldal is.

Saját szolgáltató

A saját szolgáltatóm roaming csomagja elég kedvező áron elérhető, ami remekül működik – még az átszállások alkalmával is! Ha a szolgáltatód hasonlót kínál, érdemes megnézni. Vodafone esetén pl. 3000 HUF van ilyesmi (Világ Napijegy – K-Európa/Ázsia a csomag neve)

Bérelhető router

Bérelhető WiFi-router: Hordozható WiFi-routerek vagy zsebes WiFi-eszközök ajánlottak az utazóknak. Vezeték nélküliek és könnyen használhatók. Erről minden lényeges infó itt van: https://pocket-wifi-japan.com/

Hotspot

Ingyenes WiFi helyek: Van ingyenes Wi-Fi nyilvános helyeken, például repülőtereken (Kansai, Narita, Haneda), turisztikai információs pultokban és kávézókban, vasútállomáson, főbb turista pontokon, szállodáknál stb.

 A Wi-Fi Hotspotok egyre gyakoribbak, de azért nem hagyatkoznék kizárólag erre. Turistaként letölthetjük a:

1,  Japan Connected Free Wi-Fi alkalmazást, amellyel megmutatja a 130 000 hozzáférési pont egyikét a közelünkben.

2, Travel Japan Wi-Fi két hétig ingyenes hozzáférést biztosít több mint 60 000 hotspothoz Japán-szerte.

Nézd meg a többi cikket is!

Omiyage World japán webáruház
Kezdőlap – Arigato Apartman

Seo versenyelőny online marketing-seo- tartalomgyártás (contentcobrand.com)

Startseite – Omiyage World- Japanischerladen

error: Content is protected !!