004369911060985

A JLPT, vagyis a japán nemzetközi nyelvvizsga (Japanese Language Proficiency Test) egy évente kétszer megrendezésre kerülő nyelvvizsga, melyet Magyarországon a Károli Gáspár Egyetem szervez.

Mit kell tudni a JLPT nyelvvizsgáról?

A JLPT vizsgákat az egész világon ugyanabban az időben tartják. A legelső vizsgát 1984-ben tartották, ekkor még 7000 résztvevővel. Ez a vizsga volt a feltétele a japán egyetemi felvételinek egészen 2003-ig. A vizsgarendszert 2009-ben változtatták először, amikor az évi egy alkalomról kettőre emelték a vizsgák számát évente.

A következő változtatás 2011-ben történt, amikor a 4 nyelvvizsgaszintből 5 lett. Az alábbi szinteken lehet ma vizsgát tenni:

– N5: alapfok

– N4: alapnál magasabb szint

– N3: középfok

– N2: felsőfok

– N1: anyanyelvi szint

A vizsgát bárki leteheti. Hasonlóan működik az állami nyelvvizsgákhoz: be kell fizetni a vizsgadíjat, majd letenni a vizsgát. Amiben különbözik, hogy a nemzetközi japán nyelvvizsgán nincs szóbeli és írásos feladat, csak olvasásértés, kanji-ismeret és nyelvtan. A vizsgán a válaszokat karikák satírozásával kell jelölni, így a toll mellé ceruzát és radírt mindenképp vinni szükséges.

Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Jap%C3%A1n_nyelvvizsga

Kiemelt kép: Pinterest

error: Content is protected !!