A Kawa Otoko (川男), vagy „folyóemberek” szelíd, ember szerű yōkaiok, akik Japán-szerte a hegyi folyók partjain élnek. A nyugodt viselkedésükről és békés jelenlétükről ismertek, rejtélyes lények. Leggyakrabban magas hegyvidéki régiókban, különösen az olyan prefektúrákban találhatók, mint Gifu. Impozáns magassága és sötét bőre ellenére Kawa Otoko egy engedelmes lény, nem ártó szellem. Többnyire párokban lehet látni és megjelenése nyugalmat áraszt.
Megjelenés
A Kawa Otokot magas, ember termetük és sötét bőrük jellemzi, ami miatt beleolvadnak az éjszakába. Arcvonásaik csendes nyugalmat kölcsönöznek ábrázatuknak. Ezeket a yōkai-kat gyakran találják Japán hegyvidéki területein folyópartokon ülve, különösen magasabban, ahol békésen élnek az erdők árnyékában.
Viselkedés
Elsősorban békés éjszakai lények. Más folyami szellemekkel ellentétben, mint például a hírhedt kappa vagy kawahime, nem ártanak az embereknek, és nem okoznak bajt senkinek. Ehelyett gyakran látják őket csendben ülni a víz mellett, néha párban, mintha beszélgetésbe mélyednének. Békés természetük miatt nehéz észrevenni őket, mivel mozdulatlanok maradnak, és éjszaka beleolvadnak a folyóparti sötét tájba. Azt is hihetnénk a félhomályban, hogy kősziklák, vagy kövek.
Bár ritkán lépnek kapcsolatba emberekkel, időnként voltak mondák a Gifu prefektúra hegyeiben élő halászoktól, akik késő este megpillantották Kawa Otokot. Olyan elbeszélést si találtam, amelyben a a halászok arról számoltak be, hogy odatelepedtek a csendesen ülő emberek mellé és szokatlan, de barátságos módon meséltek nekik dolgokat.
Eredet és folklór
A Kawa Otoko-t az Edo-kori enciklopédiák dokumentálták, mint például a Wakun no Shiori és a Wakan Sansai Zue, de a róluk szóló mesék viszonylag ritkák. A folkloristák nehezen kategorizálják őket egyedi tulajdonságaik és viselkedésük miatt. Egyes elméletek azt sugallják, hogy rokonságuk lehet a yama otoko-val – óriásokkal, akik mélyen a hegyekben laknak – a magas fák között. Mások olyan folyami szellemekkel való kapcsolatot hoznak, mint a kappa vagy a kawahime, bár mint említettem, a Kawa Otoko-ból hiányoznak a többi yōkai veszélyes hajlamai.
Egy másik lehetséges magyarázat az, hogy a Kawa Otoko a mōryō egy fajtája, amelyek a természeti elemekhez, például sziklákhoz és patakokhoz kötődő természetszellemek. Nyugodt jelenlétük a hegyi folyók mellett összhangban van azzal az elképzeléssel, hogy ők e természeti terek védelmezői vagy őrzői.
Csendes rejtély
Noha nem olyan jól ismert, mint a többi yōkai, a Kawa Otoko továbbra is érdekes része Japán gazdag folklórjának. Csendes, békés létük megkülönbözteti őket a többi természetfeletti lénytől, ritka és különleges élménnyé téve a velük való találkozást. Ahogy ülnek a folyóparton, esetleg történeteket mesélnek egymásnak, vagy csendben nézik a víz folyását, megtestesítik Japán hegyvidéki régióinak nyugodt, titokzatos szépségét.
Kawa Otoko – Yokai und Yurei gruseln in Japan (yokai-yurei-gruseln-in-japan.de)
Omiyage World japán webáruház
Kezdőlap – Arigato Apartman
Seo versenyelőny online marketing-seo- tartalomgyártás (contentcobrand.com)