A buddhizmus lényege abban a hitben rejlik, hogy bennünk megvan az az erő, amellyel legyőzhetünk bármilyen problémát vagy nehézséget, átalakítva minden szenvedést, amellyel találkozunk. Ez a belső erő egy alapvető törvényben gyökerezik, amely minden élet és az univerzum alapja. Nichiren szerzetes terjesztette ezt a törvényt, és „Nam-myoho-renge-kyo”-nak nevezte el. Az általa kidolgozott gyakorlat révén módot adott arra, hogy az emberek életükön belül aktiválják ezt az erőt, megtapasztalva a szenvedéstől való megszabadulás örömét.
Nam-myoho-renge-kyo megértése
A Nam-myoho-renge-kyo egy mantra, ami annyit tesz, hogy „magának a törvénynek szentelem az életem”. Ezt a gyakorlatot először Nichiren vezette be, aki felismerte az élet törvényét, amely a Lótusz Szútrában foglaltatik össze – ez egy kulcsfontosságú buddhista szentírás. E mantra éneklése lehetővé teszi a gyakorlók számára, hogy szívüket és elméjüket erre a törvényre összpontosítsák, megnyilvánulva annak átalakító erejével a mindennapi életükben. A „nam” a szanszkrit „namas” szóból származik, ami azt jelenti, hogy odaadja magát.
A Myoho-renge-kyo összetevői
Myoho: Ez azt jelenti, hogy „misztikus törvény”. A „myo” jelentése misztikus vagy csodálatos, a „ho” pedig törvényt jelent. Jelzi a törvény mélyreható és gyakran érthetetlen természetét, amely lehetővé teszi a hétköznapi emberek számára, hogy ráébredjenek eredendő Buddha-természetükre, bölcsességet és együttérzést hozva elő.
Renge: jelentése „lótuszvirág”, a tisztaságot és a rugalmasságot szimbolizálja. A lótuszvirág gyönyörűen virágzik a sáros vízben, és az élet küzdelmei közepette a legmagasabb boldogság elérésének lehetőségét jelenti. A lótusz az ok és okozat egyidejűségének elvét is szemlélteti, megmutatva, hogy a megvilágosodás a jelen pillanatban is elérhető.
Kyo: Ez „szútrát” jelent, és az életet és az univerzumot átható alapvető törvényt képviseli. Ez magában foglalja azt a gondolatot is, amelyet a kyot ábrázoló a kínai karakter „szál” is jelöl. Ahogyan a fonal összefonódik a szövés folyamatában, úgy fonódik bele a szútra az élet mindennapi élet valóságába. Ez egy stabil keretet ad, ahol a mindennapi életünk mozgalmas valósága, annak egyedisége és változatossága összefonódik a hittel.
A kántálás gyakorlata
A Nam-myoho-renge-kyo éneklése nem csupán egy misztikus rituálé, hanem gyakorlat az önmagunkban rejlő potenciál kiaknázására. Ez annak a hitnek a kifejeződése, hogy valaki képes legyőzni a nehézségeket és magasabb létállapotot elérni. Nichiren hangsúlyozta, hogy a hit kulcsfontosságú a Buddha útjának eléréséhez, ahogy a Lótusz-szútra is kimondja: „csak a hit által lehet belépni.”
A Gohonzon
A gyakorlók énekelnek a Gohonzon előtt, a Nichiren által felírt tekercs előtt. Ez szolgál gyakorlatuk fókuszpontjaként, szimbolizálva a törvényt és annak erejét. A Gohonzont egy otthoni oltárban tartják, és központi szerepet játszik a napi éneklési rituáléban.
A kántálás hatása
Úgy gondolják, hogy a Nam-myoho-renge-kyo éneklése mélyreható változásokat hoz az ember életében, a szenvedést boldogsággá változtatja, és mély kapcsolatot ápol az élet törvényével. Arra ösztönzi az egyéneket, hogy magukévá tegyék Buddha-természetüket, és törekedjenek a személyes és kollektív boldogságra. Ahogy Yukio Matsudo írja, segít az egyéneknek úgy élni, mint „lótuszvirág a sáros tóban”, a tisztaságot és a megvilágosodást jelképezi a kihívások közepette.
The Meaning of Nam-myoho-renge-kyo | Soka Gakkai (global) (sokaglobal.org)
Itt tudsz japán termékeket vásárolni ↗
Ha japán terméket szeretnél, itt tudod beszerezni
SEO és marketing felelős↗
Lapj kapcsolatba a blog készítőjével
ArigatoApartman ↗
Ismerd meg a japán stílusú apartmant Balatonakarattyán