Manapság egyre sürgetőbb kérdéssé válik a napelemek optimális helyének megtalálása, ezért nemrég nagy figyelmet kapott a tengeren kiépített napenergiát termelő rendszerek telepítése. A Sumitomo Mitsui Construction az építési projektek széles körében szerzett széleskörű tapasztalatával azon dolgozik, hogy a lehető leggyorsabban megvalósítsa a technológiát, ahol a napenergia a tengeren termelődik.
Hogyan lesz napenergia a tengeren?
Taketomi Yukio, a Sumitomo Mitsui Construction üzletteremtési részlegének igazgatója – amely már sok hasonló napenergia-projektet irányít édesvízi környezetben, beleértve a gátakat, tavakat és tározókat – úgy nyilatkozott, hogy az ilyen rendszerek kiépítésének előnyei nem korlátozódnak csupán a napelemes helyek bővítésére. Például, bár a napfény elengedhetetlen, a túl sok fény a napelemek felületének túlmelegedését okozhatja, ami csökkenti a hatékonyságukat és csökkentheti a teljesítményt. A túlmelegedés azonban megelőzhető, ha a panelek vízfelületen helyezkednek el, melynek hűtőhatása lehetővé teszi teljesítményük megtartását. Ezenkívül az úszó rendszerek esetében nem kell aggódni a lejtős helyek miatt, ellentétben a napelemek szárazföldi telepítésével.
A cég technológiáját a japán főváros prioritásként kezeli, amelyet a Tokyo Bay eSG projektben is alkalmazni kíván. A Sumitomo Mitsui Construction azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2030-ig jelentős szén-dioxid-semlegességet érjen el saját tevékenysége során. Ennek az eléréséhez minimálisra kell csökkenteni CO2-kibocsátást megújuló energiaforrások segítségével. Ennek egyik módszere a napenergia telepítése a tengerre.
Ezekkel a megoldásokkal hatékonyabban lehetne tenni a klímaváltozás káros hatásai ellen.
Forrás: https://www.japan.go.jp/kizuna/2024/07/sea-based_solar_energy.html
Kiemelt kép: Pinterest