004369911060985

A nichiren buddhizmus egyik alapvető gyakorlata a kántálás, különösen a „Nam Myoho Renge Kyo” mantra, ami azt jelenti, hogy „életemet magának a törvénynek szentelem”. Ez a mantra magába foglalja a Lótusz Szútra, e hagyomány egyik kulcsfontosságú szentírásának lényegét, és mély hittel, koncentrációval és érzéssel ismételgeti, hogy elmélyítse az ember lelki kapcsolatát.

A mantra ereje

A mantra egy erőteljes kifejezés, amelyet szándékosan ismételnek. A Nichiren buddhizmusban a „Nam Myoho Renge Kyo” a Lótusz Szútra szíve és címe is, amely a minden lény számára elérhető megvilágosodást képviseli. A hívők a Lótusz Szútra egyes részeit is elmondják napi gyakorlatuk során, és a Gohonzon nevű szent tekercs előtt énekelnek.

Napi gyakorlat és karma

A kántálás általában körülbelül 30 percig tart minden reggel és este. A gyakorlók úgy vélik, hogy ez a gyakorlat pozitív változásokat idézhet elő az életükben, és visszafordíthatja a rossz karmát. A buddhista hiedelem szerint a karma az a fogalom, hogy életünket múltbeli tetteink alakítják, a jó cselekedetek pozitív eredményekhez vezetnek, a rossz cselekedetek pedig negatív következményekhez.

A Nichiren buddhisták azt tartják, hogy mindenki megváltoztathatja sorsát és elérheti a kívánt eredményt. A gyakorlókat arra ösztönzik, hogy írják fel személyes céljaikat egy papírra, és kántálás közben tegyék maguk elé. Ennek a gyakorlatnak az a célja, hogy magas szintű önfejlődési állapotokat hozzon létre, és arra ösztönözze az egyéneket, hogy mindennapi életükben megnyilvánuljanak Buddha tulajdonságai.

A Buddha-természet aktiválása

A kántálásról úgy tartják, hogy aktiválja az ember veleszületett Buddha-természetét, ami megnövekedett életerőhöz és bölcsességhez vezet. Ezt a koncepciót ékesszólóan írja le Yukio Matsudo, aki elmagyarázza, hogy a kántálás segít az embernek úgy élni, mint „lótuszvirág a sáros tóban”, ami a tisztaságot és a megvilágosodást szimbolizálja az élet kihívásai között.

Éneklés kontra ima

Az imától eltérően sok más vallásban a Nichiren buddhista éneklésről úgy gondolják, hogy közvetlenül befolyásolja a karmát, nem pedig természetfeletti lény beavatkozását kéri.

A kántálás eredete

A kántálás gyakorlata Nichiren tanításából ered, miszerint a Lótusz Szútra címe minden Buddha tanítását magában foglalja. Maga a szútra azt sugallja, hogy címének hangosan elmondása elegendő a megvilágosodás és a világi előnyök eléréséhez. Ez az egyszerű tiszteletadás megnyitja a szavalót a Lótusz Szútra végtelen kincsei előtt, és a legfelsőbb megvilágosodás felé vezeti őket.

A Gohonzon

A Gohonzon, azaz „az áhítat vagy imádat legfelsőbb tárgya”, egy Nichiren által felírt tekercs, amelyet ma már papíron is reprodukálnak a gyakorlók számára. Egy kis házi oltárban őrzik, ahol a követők kifejezik tiszteletüket a napi kántálás során. Viták voltak az autentikus gohonzonok létrehozásának felhatalmazásáról, különösen a Soka Gakkai és a Nichiren Shoshu papság között.

Tanulás és béke

A tanulás a Nichiren buddhista gyakorlat egyik kulcsfontosságú eleme. A követők elolvassák Nichiren írásait, amelyeket a „Gosho” nevű könyvbe állítottak össze, amely betekintést és útmutatást nyújt leveleken és történeteken keresztül.

Elkötelezettség a világbéke mellett

A Nichiren buddhista szervezetek aktívan részt vesznek a világbéke előmozdításában. A Nipponzan Myōhōji szerzetesrend több mint hatvan békepagodát épített fel Japánban, Soka Gakkai pedig jelentős békeoktatási kezdeményezéseket vezet.

A kántálás, a tanulás és a béke iránti elkötelezettség integrálásával a Nichiren buddhisták a Lótusz Szútra mélyreható tanításaiból merítve igyekeznek átalakítani életüket és az őket körülvevő világot.

Forrás: BBC – Religions – Buddhism: Nichiren Buddhism

Itt tudsz japán termékeket vásárolni ↗

Ha japán terméket szeretnél, itt tudod beszerezni

SEO és marketing felelős↗

Lapj kapcsolatba a blog készítőjével

ArigatoApartman

Ismerd meg a japán stílusú apartmant Balatonakarattyán

error: Content is protected !!