Itsukushima, más néven Miyajima, a Hirosima-öbölben fekszik a Seto beltengerben. A sziget a történelem és a kultúra harmonikus keverékét kínálja, amelynek középpontjában az Itsukushima-szentély és a szentély mögött magasodó Misen-hegy áll.
Itsukushima a Hirosimai-öbölben található.
A szigetet széles körben Japán három legfestőibb helyének egyikeként tartják számon, a Miyagi prefektúrában található Matsushima és a Kiotói prefektúrában található Amanohashidate mellett.
Miyajima egy ovális alakú sziget, körülbelül 30 négyzet kilométernyi területtel.
A sziget körülbelül 1400 lakosnak ad otthont. A fő közlekedési eszköz Honshu szárazföldi részéből Miyajimába egy komp, amely körülbelül tíz percet vesz igénybe, 1,8 kilométeres útvonal megtétele alatt.1952-ben Miyajima egész szigetét a Seto Beltengeri Nemzeti Park részeként jelölték ki, és a sziget tizennégy százalékát, beleértve az Itsukushima szentélyt és a szentély mögötti Misen-hegy őserdőit, 1996-ban a Világörökség részévé nyilvánították.
Miyajima egy nagyon különleges hely, amely a japánok számára régóta nagy tisztelet övezi.
Messziről úgy tűnik, hogy a tengerparton épült Itsukushima szentély titokzatosan lebegne a tenger felett.
Azt mondják, hogy Itsukushima szentély főépületét 593-ban Saeki Kuramoto építette, egy hatalmas klán tagja, amely a szentély körüli területet uralta.
Az impozáns, autentikus narancssárgásra lakkozott O-torii és a tengerbe kinyúló szentély főépületetét állítólag 1168-ban restaurálta Taira no Kiyomori (1118–1181).
A restaurálás során a shinden-zukuri építészeti stílust alkalmazták a nemesi rezidenciákhoz, amelyek állítólag a tizedik században alakultak ki. Ebben az építészeti stílusban a főházat (shinden) egy folyosó köti össze a melléképületekkel.
Taira no Kiyomori a kiotói arisztokrácia kultúráját is elhozta Miyajimába, mint például a bugakut (udvari táncok és zene) és a kangent (zene hangszeres együttesek számára), amelyeket beépítettek a szentély rituáléi sorába.
Később kézművesek és kereskedők éltek együtt a szigeten a sintó papokkal és buddhista szerzetesekkel.
Miyajima azonban szentül tisztelt sziget maradt, és nem alakult ki agrár kultúra vagy egyéb más gazdálkodás.
Ennek eredményeként Miyajima természeti környezete a mai napig érintetlen. Az Itsukushima szentélyhez hasonlóan a Misen-hegy is a világörökség része. Körülbelül 20 perces túrát vesz igénybe, hogy elérjük a hegyi állomást. A Misen-hegyen szarvasok és majmok szabadon szaladgálnak és a vizes élőhelyei a Miyajima szitakötőnek (Orthetrum poecilops) adnak otthont.
Ha szeretnénk szarvasok között sétálgatni, itt nyugodtan megtehetjük.
Amikor Miyajimán jártam, a hiroshimai emlék park meglátogatása után vezetett oda az utam. Ahogy haladtunk a tengeren a komppal a sziget felé, olyan volt, mint ha egy nagy kő gördült volna le a szívemről, magam mögött hagyva a Béke emlék parkban látott szörnyűségeket. Hiroshima csodálatos hely, fontos történelmi helyszín, de szembesülni az atombomba következményeivel, mégha ilyen szép és tiszteletteljes módon állítanak is neki emléket, megrázó.
Itsukushima olyan, mint egy kis másik világ csendes, békés, természetes.
Ha vanj egy hely, ahova Japánba van alkalmunk ellátogatni, ez legyen az.
Néhány kedvenc képem innen
Akik oda terveznek látogatni, előtte érdeklődjenek, hogy a felújítási munkálatok mikor fejeződnek be, ugyanis tudomásom szerint 2021 szeptemberétől állag megóvási felújítások vannak a szentélyben és a Toorin, amelyek állítólag 1-2 évig tartanak majd.
Kertész Alexandra
Jogtiszta és saját képek
Forrás:
https://www.japan-guide.com/e/e3401.html
https://visithiroshima.net/world_heritage/itsukushima/miyajima.html