Gondolkodsz azon, hogy beépíts a Nam-myoho-renge-kyo éneklését a mindennapjaidba? Ez az írás neked szól!
Mi történik, ha Nam-myoho-renge-kyo-t énekelek?
Mindannyiunkban benne van a bölcsesség, a józanság, a bátorság és az együttérzés, amit buddhaságunknak vagy buddha természetünknek neveznek. Azonban minden nap hinni magunkban kihívást jelenthet. A tanítás, hogy bennünk van buddhaság, megtalálható a Lótusz Szútrában, és ez a Nam-myoho-renge-kyo éneklésével fejeződik ki.
A buddhista szövegekben gyakran emlegetik, hogy a recitálás jó karmát hoz létre, és a megvilágosodás felé vezet. De azt talán nem tudják olyan sokan, hogy tudományosan megmagyarázható folyamatok mennek végbe a recitálás során. Például a recitálás hangenergiát generál. Ez az energia időlegesen változik, ahogy kiejtjük a „Nam”, „Myoho” és „Renge Kyo” szavakat, amelyeknek különböző hangjai vannak.
A recitálás tudományának felfedezése
Sok gyakorló úgy véli, hogy a recitálás a tudatos koncentráció egyik formája, a Nemes Nyolcas Ösvény kulcsfontosságú aspektusa. Legyen szó ülőmeditációról, szútrák énekléséről vagy mantrák szavalásáról, a hangsúly a helyes éberség fenntartásán van, ami magában foglalja a negatív gondolatok elhagyását és a pozitív, ügyes gondolatok befogadását.
A recitálás tudatos koncentrációhoz vezet, ami megtisztítja az elmét, a beszédet és a cselekedeteket. Ez a tudatos koncentráció a boldogság és a béke érzését keltheti, amelyet a buddhista gyakorlatban Jhana néven ismernek, és ahol az ember mélyreható felismeréseket tehet.
A fizika a kántálás mögött
A fizika szempontjából a recitálás olyan rezgéseket generál, amelyek olyan frekvenciával rezonálnak, amely szükséges ahhoz, hogy kapcsolatot létesítsünk az univerzummal. Kántálás során kicsit az lehet az érzésünk, mint ha belerezonálnánk valami nagy egyetemes dologba, aminek részévé válunk.
A recitálás során hanghullámok keletkeznek, amelyek lényegében rezgések. Ezek a rezgések befolyásolhatják fizikai állapotunkat, elősegítve a jobb vérkeringést és aktiválva a sejtfolyamatokat, serkentve agyi kapacitásunkat. Ezeknek a rezgéseknek a frekvenciája állítólag igazodik a Föld természetes frekvenciájához, potenciálisan az univerzummal való kapcsolat érzetét keltve.
Pszichológiai és spirituális hatások
A recitálásnak pszichológiai és spirituális hatásai is vannak. Elősegíti a koncentrációt, és segíti a befelé fordulást azért, hogy elérjük a belső béke érzését. Ez az összpontosított állapot elvezethet az ember céljainak és vágyainak megvalósításához, mivel az univerzum visszaveri azokat a rezgéseket, amelyeket a kántálás során bocsátunk ki.
Túl a gyakorlaton
Bár a recitálás működésének pontos mechanizmusa még mindig nem teljesen ismert, a gyakorlat tagadhatatlanul pozitív változásokat hoz azokban, akik foglalkoznak vele. Egyesek ezeket a változásokat a placebo-hatásnak tulajdonítják, ahol a gyakorlatba vetett hit megfigyelhető előnyökhöz vezet. Sok gyakorló azonban kézzelfogható javulásról számol be az életében, ami azt sugallja, hogy a kántálásban több lehet, mint amilyennek látszik.
Mire kell gondolnom, amikor énekelek?
Nyugodtan énekelj arról, amit csak akarsz. Nem kell másnak tettetned magad. Természetes, hogy az imák a saját vágyainkra és álmainkra összpontosulnak. Nem kell úgy tenni, mintha valami magasztos dologért imádkoznánk. Csak becsapjuk magunkat. Gondoljunk vágyainkra, céljainkra és azokra a dolgokra, amit leginkább keresünk. Idővel imáink erős elhatározásokká válnak saját és mások boldogsága érdekében.
Hol énekeljek? Rendben van, ha énekelek az autómban, ingázás közben vagy a vonaton?
Ideális esetben olyan helyen énekeld a Nam-myoho-renge-kyo-t, ahol kevés a zavaró tényező, hogy valóban összpontosíthass és élvezd az élményt. Ez a hely lehet otthonodban vagy bárhol, ahol el tudsz kicsit vonulni. Szükség esetén azonban máshol is énekelhetünk. Amíg a vezetés vagy a teljes odafigyelést igénylő helyzetek nem ideálisak a kántáláshoz, előfordulhatnak olyan pillanatok, amikor úgy érzed, hogy ezeken a helyeken kénytelen vagy énekelni, mert stresszes vagy dühös vagy, és ez teljesen rendben van. Ha a dugóban állunk, vagy ha éppen nagyon stresszesnek érezzük magunkat például, próbáljuk meg így lazítani magunkat.
Mennyi ideig kell énekelnem?
Ez teljes mértékben rajtad múlik. Első indításkor akár 15 perc is hosszúnak tűnhet. Az a fontos, hogy a recitálás után felfrissülj. Az élet nehezebb pillanataiban, amikor jelentős kihívásokkal kell szembenézned, érdemes többet énekelni, ez segít megnyugodni, ellazulni. Kántálj annyit, amennyit helyesnek érzel vagy amennyi jól esik.
Honnan tudhatom, hogy működik a kántálás?
A buddhizmust azért gyakoroljuk, hogy boldogok legyünk, ezért fontos, hogy recitálásunk bizonyítékát lássuk valahol megnyilvánulni. Néhány változás nyilvánvaló, mint például a munkahelyi elismerésben. De az is lehet, hogy például jobban érzed magad a bőrödben, optimistábbak érzed magad. Végső soron a legnagyobb változás bennünk van. Felnyitjuk szemünket belső bátorságunkra és bölcsességünkre. A Nam-myoho-renge-kyo éneklése nem természetfeletti, hanem arra ösztönöz bennünket, hogy keményen dolgozzunk, és megtaláljuk a bölcsességet a továbblépéshez.
FAQ for When You Start Chanting Nam-myoho-renge-kyo | buddhability
Itt tudsz japán termékeket vásárolni ↗
Ha japán terméket szeretnél, itt tudod beszerezni
SEO és marketing felelős↗
Lapj kapcsolatba a blog készítőjével
ArigatoApartman ↗
Ismerd meg a japán stílusú apartmant Balatonakarattyán