A Kiotó város központjában található Nijo (二条城, Nijō-jō) kastélyt Tokugawa Ieyasu építette 1602-ben, és a császár 1603-ban, Shōgun néven Ieyasu beiktatási ceremóniájára fejezte be. A Nijō kastély a sógun hivatalos szállásaként szolgált a fővárosban, a Tokugawa tekintély szimbóluma és a Kiotóban megrendezett politikai rituálék helyszíne.
Nijō-kastélyt Todo Takatora újította fel, amikor a császár 1626-ban meglátogatta az esküvőjén Masakóval, a második sógun, Hidetada lányával.
A Nijō kastélyban volt egy ötemeletes tenshu torony, amelyet a Fushimi kastélyból helyeztek át, és ahonnan a császár a tetejéről élvezte a kilátást Kiotóra. A császárt állítólag annyira lenyűgözte a látvány, hogy nem sokkal ezután ismét meglátogatta a kastélyt. A tenshut 1750-ben villámcsapás pusztította el, és csak a kőalap maradt meg.
A Nijō kastély remek Ni-no-Maru Goten palotája a legnépszerűbb része. Az összesen 33 szobás épületben számos rész épségben fennmaradt. Ezek közül a legcsodálatosabb a formális közönségterem, az Ohiroma, ahol a daimyō és vazallusai négyszemközt találkoztak. Ebben a történelmi teremben 1867 októberében a 15. sógun, Tokugawa Yoshinobu összegyűjtötte a különböző feudális klánok vezető államférfiait, és bejelentette a birodalmi uralom visszaállítását.
A palota belsejében található több mint 1016 aranylappal aranyozott fal és válaszfal, amelyeket közvetlenül az aranyra festett gyönyörű műalkotások díszítenek, a fontos kulturális örökségek közé sorolták. A legtöbb festményt eltávolították a palotából, és a másolatokat kiállították, amikor a kastély a világörökség részévé vált.
A kastély fennmaradó építményei közül hatot nemzeti kincsként jelöltek meg, további 22 épület, köztük a főkapu és a yagura tornyok fontos kulturális értékek. A Nijo kastélyt 1994-ben az ókori Kiotó történelmi emlékműveként, a Világkulturális Örökség részévé nyilvánították.
A Ninomaru kert
A kastély területén számos kert és cseresznye- és japánszilvafa ligetek találhatók. A Ninomaru kertet Kobori Enshū tájépítész és teamester tervezte. A két fő erődgyűrű között, az azonos nevű palota mellett található. A kertben egy nagy tó található, három szigettel, és számos gondosan elhelyezett kővel és fenyőfával.
A Seiryū-en kert a Nijō kastély legújabb része. 1965-ben épült a komplexum északi részén, Kiotó hivatalos vendégeinek fogadására és kulturális rendezvények helyszínéül. Seiryū-en két teaházzal és több mint 1000 gondosan elrendezett kőkerttel rendelkezik.
Forrás: Nijō Castle – Wikipedia
Itt tudsz japán termékeket vásárolni ↗
Ha japán terméket szeretnél, itt tudod beszerezni
SEO és marketing felelős↗
Lapj kapcsolatba a blog készítőjével
ArigatoApartman ↗
Ismerd meg a japán stílusú apartmant Balatonakarattyán